Ušetřete za energie s fotovoltaickou elektrárnou

//

V poslední době jsme byli všichni svědky výrazného nárůstu cen za energie. Situace je taková, že se nejspíše ani v příštích letech výrazného snížení nákladů nedočkáme. Jednou z variant, jak alespoň částečně šetřit svoji peněženku, je investice do vlastních solárních panelů. Fotovoltaika na klíč vám ušetří peníze i na několik let dopředu. S tímto alternativním zdrojem energie již nemusí být vysoké účty pro vaši domácnost žádným problémem.

Když fotovoltaika, tak jedině na klíč!

Každá domácnost je situována v rozličném geografickém prostředí. Firmy, které pro své klienty projektují a instalují fotovoltaické elektrárny, nabízejí balíková řešení, čímž usnadňují svoji práci. Oproti klasickému řešení na klíč takové řešení zjednodušuje celý proces, klade menší důraz na administrativní zátěž a další důležité činnosti. Ačkoliv se jedná o skvělou variantu pro firmy, v případě domácností nemusí být takové řešení výhodné.

Odborníci z firmy DanSo elektro, jejichž přístup je orientován k zákaznickým potřebám, umí vytvořit pro každého klienta originální řešení projektu, které bude dokonale odpovídat jejich nárokům a potřebám. Naše fotovoltaika na klíč je nejen díky férovým cenám velmi oblíbená pro velkou část domácností. Každému proto nabízíme finančně výhodný balíček služeb.

Jaká je návratnost investice?

Instalace fotovoltaické elektrárny přináší vynikající návratnost investic, která je otázkou pěti až dvanácti let. Majitelé nemovitostí mohou také využít výhodný program Nová zelená úsporám, který nabízí dotace až do 50 % nákladů. Klient tak může v celkovém součtu získat dotaci až 155 000,- Kč. Ve vybraných oblastech je dotace navýšena o 10 %. Jedná se o Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj. Maximálně je tedy možné čerpat dotaci 200 000,- Kč.

Kolik financí vám ušetří fotovoltaická elektrárna? 

Provoz fotovoltaiky může výrazně snížit roční náklady za energie. V první řadě si stačí spočítat cenu za 1 kWh a zbytek už je snadná práce. Pro názorný příklad si můžeme uvést cenu 3,50,- Kč s ročním výkonem fotovoltaické elektrárny, která napájí středně velký dům s výrobní kapacitou 4 500 kWp. Pokud vynásobíme tyto dvě čísla, získáme částku 15 750,- Kč. S touto částkou můžeme ve finále ušetřit.

Je fotovoltaika správnou volbou pro každého?

Fotovoltaické panely jsou z dlouhodobého hlediska výhodná investice díky návratnosti investice. Takové řešení však nemusí vyhovovat každému.

V kterých případech se fotovoltaika příliš nevyplatí? V některých situacích nemusí být fotovoltaická elektrárna finančně výhodná, například je-li střecha více zastíněna nebo má špatnou orientaci ke slunečnímu svitu. V takových případech dochází k výrobě nedostačujícího množství energie. Pro správné využití sluneční energie je klíčový sklon a poloha střechy. Nejvýhodnější úhel pro fotovoltaické panely se pohybuje mezi 30-35° s orientací na jih. Fotovoltaická elektrárna je obecně vhodná pro většinu střešních konstrukcí. Pokud si nejste jistí, zda bude fotovoltaika výhodná pro váš projekt, neváhejte nás kdykoliv KONTAKTOVAT telefonicky nebo na uvedeném e-mailu.

Nabízíme nezávazné konzultace i poradenství.